Novinky

          • Deviatacka rozlúčková

          • Včera naši deviataci prežili krásny a výnimočný večer v spoločnosti svojich rodičov, učiteľov a spolužiakov. Rozlúčková slávnosť bola plná emócií, spomienok, úsmevov aj chvíľ, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

            Okrem slávnostných príhovorov si deviataci pripravili aj vlastný program, ktorý spríjemnil celý večer. Nechýbalo fotografovanie vo fotokútiku, spoločné rozhovory, zábava a množstvo pekných momentov, ktoré uzatvorili jednu dôležitú etapu ich života.

            Ďakujeme vám za krásnych deväť rokov, ktoré sme mohli stráviť spolu. Bolo nám cťou sledovať, ako ste rástli, objavovali svoje talenty, prekonávali výzvy a stávali sa mladými ľuďmi pripravenými vykročiť ďalej.

            Do budúcnosti vám prajeme veľa odvahy nasledovať svoje sny, múdre rozhodnutia, dobrých ľudí okolo seba a úspechy, ktoré vám prinesú radosť a hrdosť. Nech si zachováte zvedavosť, úsmev a vieru vo vlastné schopnosti. Nech sa vám darí nielen v škole, ale aj v živote – a nech sa vždy radi vraciate k spomienkam na roky strávené u nás.

          • Slávnostné oceňovanie žiakov

          • Dňa 22. 6. sa uskutočnilo slávnostné prijatie u pána primátora Ing. Gábora Krommera, počas ktorého boli ocenení naši najúspešnejší žiaci za ich výnimočné výsledky, reprezentáciu školy a zodpovedný prístup.

            Ocenenie si prevzali:Simon Schiro, Simona Krajčírová, Natália Benkovská a Emma Kramárová. Za ZUŠ bol ocenený Peter Takács.

            Sme veľmi radi, že môžeme mať medzi sebou takýchto talentovaných, cieľavedomých a usilovných žiakov. Ich úspechy sú výsledkom vytrvalosti, odhodlania a práce, ktorú dlhodobo venujú svojmu rozvoju.

            Na každého z nich sme úprimne hrdí a srdečne im blahoželáme. Prajeme im veľa ďalších úspechov, radosti z objavovania nových možností a mnoho krásnych zážitkov na ich ďalšej ceste.

          • Deviataci na poslednom spoločnom výlete v Rajeckých Tepliciach

          • V dňoch 19. – 21. júna si naši deviataci užili svoj posledný spoločný školský výlet. Cieľom boli Rajecké Teplice, ktoré ich privítali krásnym slnečným a poriadne horúcim počasím.

            Počas troch dní nechýbal pestrý program ani množstvo zážitkov. Žiaci si užili turistiku v okolí, spoločnú opekačku, osvieženie na kúpalisku a nechýbala ani  večerná kúpeľná diskotéka.

            Najcennejšie však boli chvíle, ktoré strávili spolu – spoločné rozhovory, smiech, vtipné momenty a čas, keď mohli byť jednoducho kolektívom mimo školských lavíc. Práve takéto zážitky zostávajú v pamäti najdlhšie a vytvárajú spomienky, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

            Tento výlet bol krásnou bodkou za spoločnými rokmi na základnej škole a veríme, že si ho naši deviataci naplno užili.

          • Koncoročný výlet 3.A,3.B a 3.C triedy

          • Žiaci tretích ročníkov sa dňa 15. 6. 2026 vybrali za dobrodružstvom do Bojnej. Počas dňa spoznávali rôzne zvieratká a mali jedinečnú možnosť stretnúť sa s lemurmi zblízka. Po prehliadke si pochutnali na výbornom obede a záver výletu si naplno užili na ihrisku, kde sa mohli vyšantiť, zahrať sa a stráviť príjemné chvíle so svojimi spolužiakmi. Výlet sa všetkým veľmi páčil a domov sa vracali plní nových zážitkov a pekných spomienok.

          • Školský areál ožil smiechom: Family Day opäť spojil generácie

          • Školský dvor sa v piatok 12. júna premenil na centrum zábavy a rodinnej pohody. Už tradičné podujatie FAMILY DAY potvrdilo svoju povesť obľúbenej udalosti, na ktorú sa deti aj dospelí tešili dlhé týždne vopred. Podujatie aj tento rok prinieslo bohatý program, v ktorom sa hranice medzi generáciami na chvíľu celkom zotreli.

            Tohtoročný Family Day bol dôkazom, že najlepšia zábava vzniká vtedy, keď sa spoja sily. Areál školy ponúkol pestrú paletu aktivít, ktoré nenechali nikoho sedieť v kúte.

            Kým deti nadšene okupovali nafukovacie atrakcie, absolútnym vrcholom dňa sa stala mega prekážková dráha. Tá preverila nielen obratnosť najmenších, ale stala sa hlavnou arénou pre neformálne súperenie rodičov s učiteľmi. Nechýbali ani „klasiky“, ktoré k správnemu školskému dňu patria – napínavé skákanie vo vreci či rýchlostné preteky vo fúrikoch.

            O veselú atmosféru sa starali aj drobné radosti. Kým deti s radosťou odchádzali s pestro namaľovanými tváričkami, o zvečnenie všetkých týchto momentov sa postaral pán Budai. Vďaka jeho objektívu tak v albume školy pribudnú fotografie plné úprimných úsmevov.

            Dojímavým vyvrcholením celého dňa bol „cukríkový dážď“, ktorý sa stal už neodmysliteľnou tradíciou. Keď sa obloha nad školským dvorom na okamih rozplynula v sladkom daždi, rozžiarené detské oči boli tou najlepšou odmenou pre všetkých organizátorov.

            Úspech takéhoto podujatia však nie je len o atrakciách, ale najmä o ľuďoch. O gurmánsky zážitok sa postaral bufet RUŽA a šikovné ruky mamičiek a babičiek. Ich domáce dobroty vytvorili pravú domácu atmosféru, za čo im patrí veľké uznanie.

            Sme nesmierne vďační za priazeň počasia, ktorá nám tento rok skutočne dopriala, ale najmä za podporu našich sponzorov. Bez nich by sme túto krásnu tradíciu nemohli každoročne realizovať.

            Hoci je tento ročník úspešne za nami, organizátori nezaháľajú. Už teraz sa začína pracovať na prípravách ďalšieho roka, aby bola latka kvality nastavená opäť o čosi vyššie.

             

            fotoalbum: https://eu.zonerama.com/budairoman/Album/15594058?secret=8K52RulNd5K7yl0Ljt845O45G

             

          • Vyhodnotenie matematickej súťaže Maksík

          • Žiaci 1. stupňa sa aj v tomto školskom roku aktívne zapojili do matematickej súťaže MAKSÍK. Prostredníctvom zaujímavých zadaní mali možnosť celý školský rok rozvíjať svoje logické myslenie a vytrvalosť pri riešení úloh.

             Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za ich snahu a tešíme sa na ich ďalšie úspechy.

          • Koncoročný trojdňový výlet 8. a 6. ročník

          • Žiaci strávili koncoročný trojdňový výlet v krásnej Banskej Štiavnici. Ôsmaci boli ubytovaní v starom meste, odkiaľ spoznávali jeho historické uličky, pamiatky a jedinečnú atmosféru. Oddýchli si aj vo wellness centre v Hoteli Sitno a nechýbala ani spoločná návšteva kina.

            Kino si vychutnali aj šiestaci, ktorí spoznávali históriu a význam banského mesta aj priamo v banskom múzeu, štôlni Bartolomej a na interaktívnej zábavnej prehliadke Cesta v čase.

            Cestou domov sme sa všetci spolu zastavili v Arboréte Mlyňany a výlet sme zakončili návštevou nákupného centra v Nitre.

            Výlet sme si všetci veľmi užili a bolo nám spolu super. Jednoducho – všetko bolo presne také, aký je život s tínedžermi. Trochu chaotický, hlučný, nevyspytateľný, občas únavný, ale zároveň veselý a plný momentov, na ktoré sa nezabúda. 

          • Naše reportérky bodovali na medzinárodnej úrovni

          • S veľkou radosťou oznamujeme, že slovenskí mladí reportéri a reportérky zaznamenali úspech na medzinárodnej úrovni. Medzi ocenenými prácami sa nestratil ani článok našich talentovaných žiačok, ktorý získal krásne 🥈 2. miesto v kategórii Článok (11 – 14 rokov).

            Ocenený článok nesie názov „Keď príroda stráca rovnováhu: včely v čase klimatickej zmeny“ a jeho autorkami sú Emma Kramárová, Lea Alexandrová a Anabela Bednárová.

            Dievčatá sa vo svojej práci venovali aktuálnej a mimoriadne dôležitej téme vplyvu klimatických zmien na prírodu, konkrétne na život včiel a ich význam pre ekosystém. Ich článok zaujal porotu nielen výberom témy, ale aj spracovaním a schopnosťou upozorniť na environmentálne otázky.

            Našim mladým reportérkam srdečne blahoželáme k tomuto výnimočnému úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Prajeme im veľa ďalších tvorivých nápadov, úspechov a chuti objavovať svet cez novinársku tvorbu.

            Srdečne blahoželáme!

            https://www.facebook.com/100063722433781/posts/1570213731779360/?rdid=k0CzhCiqrkLGMHmD#

          • Deviataci navštívili Múzeum holokaustu v Seredi

          • Dnes sa naši deviataci zúčastnili vzdelávacej exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi – významného miesta, ktoré pripomína jednu z najtragickejších kapitol našich dejín. Táto návšteva nebola len poznávacím výletom, ale predovšetkým silným edukačným a ľudským zážitkom, ktorý v mnohých zanechal hlboké zamyslenie.

            Počas lektorovanej prehliadky mali žiaci možnosť spoznať autentické priestory bývalého koncentračného a pracovného tábora vrátane zachovaných objektov a expozícií. Prostredníctvom odborného výkladu sa dozvedeli viac o histórii holokaustu na Slovensku, o osudoch ľudí, ktorí boli počas druhej svetovej vojny prenasledovaní a deportovaní, ale aj o témach ľudských práv, tolerancie a zodpovednosti jednotlivca v spoločnosti.

            Silný dojem zanechala najmä autentická expozícia – pôvodné priestory, osobné predmety väzňov, fotografie, dokumenty a svedectvá preživších. Práve osobné príbehy pomohli žiakom lepšie pochopiť, že za historickými udalosťami stoja konkrétne ľudské osudy.

            Návšteva múzea nám pripomenula hodnotu ľudskosti, empatie, úcty k druhým a zároveň upozornila na nebezpečenstvo predsudkov, nenávisti a diskriminácie. Ticho týchto priestorov často povedalo viac než slová a mnohých prinútilo zamyslieť sa nad tým, aký význam majú sloboda, rešpekt a vzájomná tolerancia v dnešnej spoločnosti.

            Takéto vzdelávacie aktivity považujeme za dôležitú súčasť vyučovania. Pomáhajú mladým ľuďom pochopiť historické súvislosti nielen prostredníctvom učebníc, ale aj cez osobnú skúsenosť a silný emocionálny zážitok.

            Veríme, že dnešná návšteva bola pre všetkých prínosná a že si naši deviataci odniesli nielen nové vedomosti, ale aj cenné posolstvo – že minulosť nás má stále čo učiť a že na jej odkaz nesmieme zabúdať.

          • Pozývame všetkých na Family Day!

          • Milé deti, rodičia a priatelia,

            srdečne Vás pozývame na naše spoločné podujatie Family Day, kde na Vás čaká popoludnie plné zábavy, smiechu a nezabudnuteľných zážitkov.

            Pripravené budú:

            - zábavné hry a súťaže,

            -  megaatrakcia,

            -  cukríkový dážď,

            -  a veľa, naozaj veľa odmien pre všetky zúčastnené deti.

            Prosíme vás v Edupage o vyjadrenie v ankete:

            -  Kto by vedel zajtra o 12:00 prísť pomôcť s rozložením atrakcie?

            - Kto by bol ochotný napiecť koláčiky pre účastníkov podujatia?

            Vopred ďakujeme za každú pomoc a podporu.

            Tešíme sa na stretnutie s vami a veríme, že si spoločne užijeme krásne popoludnie plné  radosti!

          • A hurá na školské výlety, konečne sme sa dočkali!

          •  Naši piataci sa vybrali na 3-dňový výlet písať novú kapitolu školských zážitkov. Ranné štebotanie na stanici, plné batohy a očakávania. Naším hlavným cieľom bolo historické srdce Trenčína, nad ktorým hrdo tróni majestátny Trenčiansky hrad . Ako správni dobyvatelia sme vyšliapali až nahor. Výhľad na mesto bol skvelý!

            Na výlete sme nezaháľali ani minútu. Bowling, stolný tenis, šípky, bedminton a futbal z nás spoľahlivo vyžmýkali všetku prebytočnú energiu. Večer nesmela chýbať klasická opekačka. Vlastnoručne opečené špekáčiky, smiech a debaty pri ohni chutili po celom dni fantasticky.

            Posledný deň nás čakala plavba loďou , počúvali sme pútavý výklad o našej najdlhšej rieke, o tajomstvách jej fauny a flóry. Dve noci mimo domu veľkou skúškou samostatnosti. Priznajme si však na rovinu, že čas večierky zostal skôr v rovine zbožných prianí pani učiteliek...Šepkanie na izbách, nočné chichotanie a utajované debaty skrátka zvíťazili nad spánkom.

            Ďakujeme! Už teraz sa tešíme na ďalšie dobrodružstvá!

          • Vyhodnotenie celoročnej korešpondenčnej súťaže MAKS

          • Počas celého školského roka sa naši žiaci s nadšením zapájali do matematickej korešpondenčnej súťaže MAKS. Pravidelne riešili zaujímavé a netradičné úlohy, ktoré preverovali ich logické myslenie, kreativitu a matematické schopnosti.

            Na konci školského roka sme vyhodnotili ich celoročné úsilie a ocenili žiakov, ktorí sa do súťaže aktívne zapájali a dosiahli pekné výsledky. Všetkým riešiteľom patrí veľká pochvala za vytrvalosť, zodpovedný prístup a ochotu venovať svoj voľný čas rozvíjaniu matematických vedomostí.

            Veríme, že účasť v súťaži bola pre žiakov cennou skúsenosťou a motiváciou k ďalšiemu objavovaniu krás matematiky. Oceneným žiakom srdečne gratulujeme a všetkým účastníkom ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

            Tešíme sa na ďalší ročník súťaže MAKS a prajeme veľa úspechov v riešení nových matematických výziev.

          • Žiaci tretieho ročníka pripravili krásne prekvapenie

          • Žiaci 3. ročníka pripravili na hodine náboženstva milé prekvapenie pre svojich rodičov i veriacich našej farnosti v Sládkovičove. Pri príležitosti sviatku Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi (Božie Telo) vytvorili krásne výtvarné práce s motívom svätej Oltárnej sviatosti.

            Ich nádherné kresby si môžete pozrieť pred svätými omšami aj po ich skončení v rímskokatolíckom kostole v Sládkovičove.

            Ďakujeme všetkým žiakom za ich tvorivosť a usilovnosť a prajeme návštevníkom príjemný umelecký i duchovný zážitok.

          • Oznámenie pre rodičov – bezpečnosť pri používaní elektrických kolobežiek

          • Vážení rodičia,

            v poslednom období zaznamenávame zvýšený počet nebezpečných situácií a úrazov súvisiacich s používaním elektrických kolobežiek. Nejde len o zranenia na vlastných kolobežkách, ale aj o prípady, keď si žiaci kolobežky navzájom požičiavajú, čo následne vedie k pádom, kolíziám a ďalším rizikovým situáciám.

            Zároveň sa opakovane stretávame so situáciami, keď sa niektorí žiaci napriek viacerým upozorneniam pohybujú na elektrických kolobežkách neprimeranou rýchlosťou pred začiatkom vyučovania aj po jeho skončení. K takémuto správaniu dochádza nielen na verejných komunikáciách, ale aj v areáli školy. Takýmto konaním ohrozujú nielen svoju bezpečnosť, ale aj bezpečnosť ostatných žiakov, zamestnancov školy a návštevníkov školského areálu.

            Radi by sme Vás zároveň upozornili na novelu zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, ktorú schválila Národná rada Slovenskej republiky 2. júna 2026. Novela prináša nové pravidlá pre používanie malých elektrických vozidiel, medzi ktoré patria aj elektrické kolobežky.

            Najdôležitejšie zmeny

            • Malé elektrické vozidlo je elektrická kolobežka alebo podobné vozidlo, ktoré je konštrukčne určené na prepravu jednej osoby a ktorého konštrukčná rýchlosť nepresahuje 25 km/h
            • Malé elektrické vozidlo smie na ceste viesť len osoba staršia ako 15 rokov.
            • Vodiči elektrických kolobežiek sú povinní využívať prednostne cyklistickú infraštruktúru (cyklopruhy, cestičky pre cyklistov a priechody pre cyklistov).
            • Na vodičov elektrických kolobežiek sa primerane vzťahujú aj ustanovenia platné pre cyklistov.

            Prosíme Vás preto, aby ste zvážili, či je každodenné dochádzanie Vášho dieťaťa do školy a zo školy na elektrickej kolobežke bezpečné, najmä ak sa pohybuje bez dohľadu dospelej osoby. Odporúčame venovať zvýšenú pozornosť dodržiavaniu pravidiel cestnej premávky, používaniu ochrannej prilby a ohľaduplnému správaniu voči ostatným účastníkom cestnej premávky.

            Bezpečnosť našich žiakov je spoločnou zodpovednosťou školy, rodičov aj samotných detí. Veríme, že vzájomnou spoluprácou prispejeme k predchádzaniu ďalším zbytočným úrazom a nebezpečným situáciám.

            Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

            Vedenie školy

          • OZNAM CVČ

          • Mgr.  Peter Jurčišin - Kukľa oznamuje, že z dôvodu plánovanej rekonštrukcie telocvične budú v termíne od 9. 6. 2026 do 17. 6. 2026 všetky športové krúžky zrušené.

            Výnimkou je krúžok Relaxáčik pre prvákov, ktorý sa uskutoční v stredu 10. 6. 2026 v tanečnej miestnosti podľa platného rozvrhu.

            Ostatné športové krúžky, ktoré prebiehajú v stredu, sú z dôvodu rekonštrukčných prác zrušené.

            Všetky športové krúžky budú opäť pokračovať od 18. 6. 2026.

            Ďakujeme za pochopenie.

          • JÚN 2026

          • Do fotogalérie bol pridaný nový album JÚN 2026.

            Dnešný deň sme si pochutnali na sladučkej a výbornej zmrzline, Vďaka patrí našim pani učiteľkám, za toto osvieženie k MDD.

          • Deviatacka rozlúčková

            25. 6. 2026

            Včera naši deviataci prežili krásny a výnimočný večer v spoločnosti svojich rodičov, učiteľov a spolužiakov. Rozlúčková slávnosť bola plná emócií, spomienok, úsmevov aj chvíľ, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

            Okrem slávnostných príhovorov si deviataci pripravili aj vlastný program, ktorý spríjemnil celý večer. Nechýbalo fotografovanie vo fotokútiku, spoločné rozhovory, zábava a množstvo pekných momentov, ktoré uzatvorili jednu dôležitú etapu ich života.

            Ďakujeme vám za krásnych deväť rokov, ktoré sme mohli stráviť spolu. Bolo nám cťou sledovať, ako ste rástli, objavovali svoje talenty, prekonávali výzvy a stávali sa mladými ľuďmi pripravenými vykročiť ďalej.

            Do budúcnosti vám prajeme veľa odvahy nasledovať svoje sny, múdre rozhodnutia, dobrých ľudí okolo seba a úspechy, ktoré vám prinesú radosť a hrdosť. Nech si zachováte zvedavosť, úsmev a vieru vo vlastné schopnosti. Nech sa vám darí nielen v škole, ale aj v živote – a nech sa vždy radi vraciate k spomienkam na roky strávené u nás.

          • Slávnostné oceňovanie žiakov

            25. 6. 2026

            Dňa 22. 6. sa uskutočnilo slávnostné prijatie u pána primátora Ing. Gábora Krommera, počas ktorého boli ocenení naši najúspešnejší žiaci za ich výnimočné výsledky, reprezentáciu školy a zodpovedný prístup.

            Ocenenie si prevzali:Simon Schiro, Simona Krajčírová, Natália Benkovská a Emma Kramárová. Za ZUŠ bol ocenený Peter Takács.

            Sme veľmi radi, že môžeme mať medzi sebou takýchto talentovaných, cieľavedomých a usilovných žiakov. Ich úspechy sú výsledkom vytrvalosti, odhodlania a práce, ktorú dlhodobo venujú svojmu rozvoju.

            Na každého z nich sme úprimne hrdí a srdečne im blahoželáme. Prajeme im veľa ďalších úspechov, radosti z objavovania nových možností a mnoho krásnych zážitkov na ich ďalšej ceste.

          • Deviataci na poslednom spoločnom výlete v Rajeckých Tepliciach

            25. 6. 2026

            V dňoch 19. – 21. júna si naši deviataci užili svoj posledný spoločný školský výlet. Cieľom boli Rajecké Teplice, ktoré ich privítali krásnym slnečným a poriadne horúcim počasím.

            Počas troch dní nechýbal pestrý program ani množstvo zážitkov. Žiaci si užili turistiku v okolí, spoločnú opekačku, osvieženie na kúpalisku a nechýbala ani  večerná kúpeľná diskotéka.

            Najcennejšie však boli chvíle, ktoré strávili spolu – spoločné rozhovory, smiech, vtipné momenty a čas, keď mohli byť jednoducho kolektívom mimo školských lavíc. Práve takéto zážitky zostávajú v pamäti najdlhšie a vytvárajú spomienky, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

            Tento výlet bol krásnou bodkou za spoločnými rokmi na základnej škole a veríme, že si ho naši deviataci naplno užili.

          • Koncoročný výlet 3.A,3.B a 3.C triedy

            18. 6. 2026

            Žiaci tretích ročníkov sa dňa 15. 6. 2026 vybrali za dobrodružstvom do Bojnej. Počas dňa spoznávali rôzne zvieratká a mali jedinečnú možnosť stretnúť sa s lemurmi zblízka. Po prehliadke si pochutnali na výbornom obede a záver výletu si naplno užili na ihrisku, kde sa mohli vyšantiť, zahrať sa a stráviť príjemné chvíle so svojimi spolužiakmi. Výlet sa všetkým veľmi páčil a domov sa vracali plní nových zážitkov a pekných spomienok.

          • Školský areál ožil smiechom: Family Day opäť spojil generácie

            17. 6. 2026

            Školský dvor sa v piatok 12. júna premenil na centrum zábavy a rodinnej pohody. Už tradičné podujatie FAMILY DAY potvrdilo svoju povesť obľúbenej udalosti, na ktorú sa deti aj dospelí tešili dlhé týždne vopred. Podujatie aj tento rok prinieslo bohatý program, v ktorom sa hranice medzi generáciami na chvíľu celkom zotreli.

            Tohtoročný Family Day bol dôkazom, že najlepšia zábava vzniká vtedy, keď sa spoja sily. Areál školy ponúkol pestrú paletu aktivít, ktoré nenechali nikoho sedieť v kúte.

            Kým deti nadšene okupovali nafukovacie atrakcie, absolútnym vrcholom dňa sa stala mega prekážková dráha. Tá preverila nielen obratnosť najmenších, ale stala sa hlavnou arénou pre neformálne súperenie rodičov s učiteľmi. Nechýbali ani „klasiky“, ktoré k správnemu školskému dňu patria – napínavé skákanie vo vreci či rýchlostné preteky vo fúrikoch.

            O veselú atmosféru sa starali aj drobné radosti. Kým deti s radosťou odchádzali s pestro namaľovanými tváričkami, o zvečnenie všetkých týchto momentov sa postaral pán Budai. Vďaka jeho objektívu tak v albume školy pribudnú fotografie plné úprimných úsmevov.

            Dojímavým vyvrcholením celého dňa bol „cukríkový dážď“, ktorý sa stal už neodmysliteľnou tradíciou. Keď sa obloha nad školským dvorom na okamih rozplynula v sladkom daždi, rozžiarené detské oči boli tou najlepšou odmenou pre všetkých organizátorov.

            Úspech takéhoto podujatia však nie je len o atrakciách, ale najmä o ľuďoch. O gurmánsky zážitok sa postaral bufet RUŽA a šikovné ruky mamičiek a babičiek. Ich domáce dobroty vytvorili pravú domácu atmosféru, za čo im patrí veľké uznanie.

            Sme nesmierne vďační za priazeň počasia, ktorá nám tento rok skutočne dopriala, ale najmä za podporu našich sponzorov. Bez nich by sme túto krásnu tradíciu nemohli každoročne realizovať.

            Hoci je tento ročník úspešne za nami, organizátori nezaháľajú. Už teraz sa začína pracovať na prípravách ďalšieho roka, aby bola latka kvality nastavená opäť o čosi vyššie.

             

            fotoalbum: https://eu.zonerama.com/budairoman/Album/15594058?secret=8K52RulNd5K7yl0Ljt845O45G

             

          • Vyhodnotenie matematickej súťaže Maksík

            17. 6. 2026

            Žiaci 1. stupňa sa aj v tomto školskom roku aktívne zapojili do matematickej súťaže MAKSÍK. Prostredníctvom zaujímavých zadaní mali možnosť celý školský rok rozvíjať svoje logické myslenie a vytrvalosť pri riešení úloh.

             Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za ich snahu a tešíme sa na ich ďalšie úspechy.

          • Koncoročný trojdňový výlet 8. a 6. ročník

            17. 6. 2026

            Žiaci strávili koncoročný trojdňový výlet v krásnej Banskej Štiavnici. Ôsmaci boli ubytovaní v starom meste, odkiaľ spoznávali jeho historické uličky, pamiatky a jedinečnú atmosféru. Oddýchli si aj vo wellness centre v Hoteli Sitno a nechýbala ani spoločná návšteva kina.

            Kino si vychutnali aj šiestaci, ktorí spoznávali históriu a význam banského mesta aj priamo v banskom múzeu, štôlni Bartolomej a na interaktívnej zábavnej prehliadke Cesta v čase.

            Cestou domov sme sa všetci spolu zastavili v Arboréte Mlyňany a výlet sme zakončili návštevou nákupného centra v Nitre.

            Výlet sme si všetci veľmi užili a bolo nám spolu super. Jednoducho – všetko bolo presne také, aký je život s tínedžermi. Trochu chaotický, hlučný, nevyspytateľný, občas únavný, ale zároveň veselý a plný momentov, na ktoré sa nezabúda. 

          • Naše reportérky bodovali na medzinárodnej úrovni

            15. 6. 2026

            S veľkou radosťou oznamujeme, že slovenskí mladí reportéri a reportérky zaznamenali úspech na medzinárodnej úrovni. Medzi ocenenými prácami sa nestratil ani článok našich talentovaných žiačok, ktorý získal krásne 🥈 2. miesto v kategórii Článok (11 – 14 rokov).

            Ocenený článok nesie názov „Keď príroda stráca rovnováhu: včely v čase klimatickej zmeny“ a jeho autorkami sú Emma Kramárová, Lea Alexandrová a Anabela Bednárová.

            Dievčatá sa vo svojej práci venovali aktuálnej a mimoriadne dôležitej téme vplyvu klimatických zmien na prírodu, konkrétne na život včiel a ich význam pre ekosystém. Ich článok zaujal porotu nielen výberom témy, ale aj spracovaním a schopnosťou upozorniť na environmentálne otázky.

            Našim mladým reportérkam srdečne blahoželáme k tomuto výnimočnému úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Prajeme im veľa ďalších tvorivých nápadov, úspechov a chuti objavovať svet cez novinársku tvorbu.

            Srdečne blahoželáme!

            https://www.facebook.com/100063722433781/posts/1570213731779360/?rdid=k0CzhCiqrkLGMHmD#

          • Deviataci navštívili Múzeum holokaustu v Seredi

            15. 6. 2026

            Dnes sa naši deviataci zúčastnili vzdelávacej exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi – významného miesta, ktoré pripomína jednu z najtragickejších kapitol našich dejín. Táto návšteva nebola len poznávacím výletom, ale predovšetkým silným edukačným a ľudským zážitkom, ktorý v mnohých zanechal hlboké zamyslenie.

            Počas lektorovanej prehliadky mali žiaci možnosť spoznať autentické priestory bývalého koncentračného a pracovného tábora vrátane zachovaných objektov a expozícií. Prostredníctvom odborného výkladu sa dozvedeli viac o histórii holokaustu na Slovensku, o osudoch ľudí, ktorí boli počas druhej svetovej vojny prenasledovaní a deportovaní, ale aj o témach ľudských práv, tolerancie a zodpovednosti jednotlivca v spoločnosti.

            Silný dojem zanechala najmä autentická expozícia – pôvodné priestory, osobné predmety väzňov, fotografie, dokumenty a svedectvá preživších. Práve osobné príbehy pomohli žiakom lepšie pochopiť, že za historickými udalosťami stoja konkrétne ľudské osudy.

            Návšteva múzea nám pripomenula hodnotu ľudskosti, empatie, úcty k druhým a zároveň upozornila na nebezpečenstvo predsudkov, nenávisti a diskriminácie. Ticho týchto priestorov často povedalo viac než slová a mnohých prinútilo zamyslieť sa nad tým, aký význam majú sloboda, rešpekt a vzájomná tolerancia v dnešnej spoločnosti.

            Takéto vzdelávacie aktivity považujeme za dôležitú súčasť vyučovania. Pomáhajú mladým ľuďom pochopiť historické súvislosti nielen prostredníctvom učebníc, ale aj cez osobnú skúsenosť a silný emocionálny zážitok.

            Veríme, že dnešná návšteva bola pre všetkých prínosná a že si naši deviataci odniesli nielen nové vedomosti, ale aj cenné posolstvo – že minulosť nás má stále čo učiť a že na jej odkaz nesmieme zabúdať.

          • Pozývame všetkých na Family Day!

            11. 6. 2026

            Milé deti, rodičia a priatelia,

            srdečne Vás pozývame na naše spoločné podujatie Family Day, kde na Vás čaká popoludnie plné zábavy, smiechu a nezabudnuteľných zážitkov.

            Pripravené budú:

            - zábavné hry a súťaže,

            -  megaatrakcia,

            -  cukríkový dážď,

            -  a veľa, naozaj veľa odmien pre všetky zúčastnené deti.

            Prosíme vás v Edupage o vyjadrenie v ankete:

            -  Kto by vedel zajtra o 12:00 prísť pomôcť s rozložením atrakcie?

            - Kto by bol ochotný napiecť koláčiky pre účastníkov podujatia?

            Vopred ďakujeme za každú pomoc a podporu.

            Tešíme sa na stretnutie s vami a veríme, že si spoločne užijeme krásne popoludnie plné  radosti!

          • A hurá na školské výlety, konečne sme sa dočkali!

            10. 6. 2026

             Naši piataci sa vybrali na 3-dňový výlet písať novú kapitolu školských zážitkov. Ranné štebotanie na stanici, plné batohy a očakávania. Naším hlavným cieľom bolo historické srdce Trenčína, nad ktorým hrdo tróni majestátny Trenčiansky hrad . Ako správni dobyvatelia sme vyšliapali až nahor. Výhľad na mesto bol skvelý!

            Na výlete sme nezaháľali ani minútu. Bowling, stolný tenis, šípky, bedminton a futbal z nás spoľahlivo vyžmýkali všetku prebytočnú energiu. Večer nesmela chýbať klasická opekačka. Vlastnoručne opečené špekáčiky, smiech a debaty pri ohni chutili po celom dni fantasticky.

            Posledný deň nás čakala plavba loďou , počúvali sme pútavý výklad o našej najdlhšej rieke, o tajomstvách jej fauny a flóry. Dve noci mimo domu veľkou skúškou samostatnosti. Priznajme si však na rovinu, že čas večierky zostal skôr v rovine zbožných prianí pani učiteliek...Šepkanie na izbách, nočné chichotanie a utajované debaty skrátka zvíťazili nad spánkom.

            Ďakujeme! Už teraz sa tešíme na ďalšie dobrodružstvá!

          • Vyhodnotenie celoročnej korešpondenčnej súťaže MAKS

            10. 6. 2026

            Počas celého školského roka sa naši žiaci s nadšením zapájali do matematickej korešpondenčnej súťaže MAKS. Pravidelne riešili zaujímavé a netradičné úlohy, ktoré preverovali ich logické myslenie, kreativitu a matematické schopnosti.

            Na konci školského roka sme vyhodnotili ich celoročné úsilie a ocenili žiakov, ktorí sa do súťaže aktívne zapájali a dosiahli pekné výsledky. Všetkým riešiteľom patrí veľká pochvala za vytrvalosť, zodpovedný prístup a ochotu venovať svoj voľný čas rozvíjaniu matematických vedomostí.

            Veríme, že účasť v súťaži bola pre žiakov cennou skúsenosťou a motiváciou k ďalšiemu objavovaniu krás matematiky. Oceneným žiakom srdečne gratulujeme a všetkým účastníkom ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

            Tešíme sa na ďalší ročník súťaže MAKS a prajeme veľa úspechov v riešení nových matematických výziev.

          • Žiaci tretieho ročníka pripravili krásne prekvapenie

            8. 6. 2026

            Žiaci 3. ročníka pripravili na hodine náboženstva milé prekvapenie pre svojich rodičov i veriacich našej farnosti v Sládkovičove. Pri príležitosti sviatku Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi (Božie Telo) vytvorili krásne výtvarné práce s motívom svätej Oltárnej sviatosti.

            Ich nádherné kresby si môžete pozrieť pred svätými omšami aj po ich skončení v rímskokatolíckom kostole v Sládkovičove.

            Ďakujeme všetkým žiakom za ich tvorivosť a usilovnosť a prajeme návštevníkom príjemný umelecký i duchovný zážitok.

          • Oznámenie pre rodičov – bezpečnosť pri používaní elektrických kolobežiek

            5. 6. 2026

            Vážení rodičia,

            v poslednom období zaznamenávame zvýšený počet nebezpečných situácií a úrazov súvisiacich s používaním elektrických kolobežiek. Nejde len o zranenia na vlastných kolobežkách, ale aj o prípady, keď si žiaci kolobežky navzájom požičiavajú, čo následne vedie k pádom, kolíziám a ďalším rizikovým situáciám.

            Zároveň sa opakovane stretávame so situáciami, keď sa niektorí žiaci napriek viacerým upozorneniam pohybujú na elektrických kolobežkách neprimeranou rýchlosťou pred začiatkom vyučovania aj po jeho skončení. K takémuto správaniu dochádza nielen na verejných komunikáciách, ale aj v areáli školy. Takýmto konaním ohrozujú nielen svoju bezpečnosť, ale aj bezpečnosť ostatných žiakov, zamestnancov školy a návštevníkov školského areálu.

            Radi by sme Vás zároveň upozornili na novelu zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, ktorú schválila Národná rada Slovenskej republiky 2. júna 2026. Novela prináša nové pravidlá pre používanie malých elektrických vozidiel, medzi ktoré patria aj elektrické kolobežky.

            Najdôležitejšie zmeny

            • Malé elektrické vozidlo je elektrická kolobežka alebo podobné vozidlo, ktoré je konštrukčne určené na prepravu jednej osoby a ktorého konštrukčná rýchlosť nepresahuje 25 km/h
            • Malé elektrické vozidlo smie na ceste viesť len osoba staršia ako 15 rokov.
            • Vodiči elektrických kolobežiek sú povinní využívať prednostne cyklistickú infraštruktúru (cyklopruhy, cestičky pre cyklistov a priechody pre cyklistov).
            • Na vodičov elektrických kolobežiek sa primerane vzťahujú aj ustanovenia platné pre cyklistov.

            Prosíme Vás preto, aby ste zvážili, či je každodenné dochádzanie Vášho dieťaťa do školy a zo školy na elektrickej kolobežke bezpečné, najmä ak sa pohybuje bez dohľadu dospelej osoby. Odporúčame venovať zvýšenú pozornosť dodržiavaniu pravidiel cestnej premávky, používaniu ochrannej prilby a ohľaduplnému správaniu voči ostatným účastníkom cestnej premávky.

            Bezpečnosť našich žiakov je spoločnou zodpovednosťou školy, rodičov aj samotných detí. Veríme, že vzájomnou spoluprácou prispejeme k predchádzaniu ďalším zbytočným úrazom a nebezpečným situáciám.

            Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

            Vedenie školy

          • OZNAM CVČ

            5. 6. 2026

            Mgr.  Peter Jurčišin - Kukľa oznamuje, že z dôvodu plánovanej rekonštrukcie telocvične budú v termíne od 9. 6. 2026 do 17. 6. 2026 všetky športové krúžky zrušené.

            Výnimkou je krúžok Relaxáčik pre prvákov, ktorý sa uskutoční v stredu 10. 6. 2026 v tanečnej miestnosti podľa platného rozvrhu.

            Ostatné športové krúžky, ktoré prebiehajú v stredu, sú z dôvodu rekonštrukčných prác zrušené.

            Všetky športové krúžky budú opäť pokračovať od 18. 6. 2026.

            Ďakujeme za pochopenie.

          • JÚN 2026

            5. 6. 2026

            Do fotogalérie bol pridaný nový album JÚN 2026.

            Dnešný deň sme si pochutnali na sladučkej a výbornej zmrzline, Vďaka patrí našim pani učiteľkám, za toto osvieženie k MDD.

    • Kontakty

      • Spojená škola Sládkovičovo
      • +421 911 937 070 sekretariát školy / ekonomický úsek
        +421 905 428 462 Mgr. Gabriela Dórová / riaditeľka
        +421 31 784 1816 školská jedáleň
        + 421 31 784 1144 MŠ Budovateľská
        +421 31 784 1398 MŠ Školská
        +421 31 550 1066 MŠ J. Dalloša
        +421 903 482 187 ZUŠ
      • Školská 1087 Sládkovičovo 92521
        92521 Sládkovičovo
        Slovakia
      • 36094234
      • 2021552643
      • https://www.facebook.com/Z%C5%A0-s-M%C5%A0-Karola-Kuffnera-Sl%C3%A1dkovi%C4%8Dovo-992896827405056
      • riaditeľka školy: zssladkovicovo@atlas.sk
        zástupkyňa pre MŠ: ms.fucikova@zoznam.sk
        zástupkyňa pre ZUŠ: zussladkovicovo@gmail.com
  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje